АКТУАЛЬНЕ

Коли і де варто остерігатися укусу кліща Знайте, де можна очікувати кліщів. Кліщі живуть у сирих і вологих місцях, зокрема, в межах або поблизу лісистої або трав'янистої місцевості, тому що для виживання кліщів необхідна висока вологість повітря.  Часто кліщі живуть на прогрітих сонцем схилах, порослих травою і кущами. Важливо знати, що кліщі концентруються близько стежок і лісових доріг. У сухих соснових борах, де немає трави, кліщі зустрічаються рідко.
З 2014 року на Закарпатті не було закуплено жодної дози вакцини для профілактики туберкульозу.Таким чином не отримали гарантованого захисту декілька тисяч малюків, які народилися з серпня 2014 року по сьогоднішній день.
З першими весняними днями, приходить не тільки відчуття пробудження від зимової пори, але і прокидаються різні істоти, що живуть поряд з нами. Не часто ми чуємо від наших лікарів на звичних прийомах в поліклініці про ендемічні для Закарпаття захворювання, що передаються кліщами. (Ендемічне захворювання – це властиве, притаманне для певної території, географічно та кліматично )
У даній статті висвітлені питання планування, підготовки й особливостей подорожі під час вагітності. Представлені рекомендації розроблені CDC, Американським коледжем акушерів і гінекологів (American College of Obstetrics and Gynecology, ACOG) в 2008 р. з урахуванням особливостей поїздок вагітних у різні регіони миру на різних строках гестації.
Основними причинами спалахів є нехтування елементарними правилами особистої гігієни, порушення технологій приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму.
Сьогодні глобалізація та розвиток всесвітньої комунікації, транспортні потоки та трансконтинентальний туризм призводить до того, що всі ми маємо можливість привезти з відпустки екзотичну хворобу.
Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання. Відноситься до групи зоонозів, хворіють всі теплокровні тварини і люди. Досить поширене для Закарпатської області та міста Ужгорода захворювання.
На сьогоднішній день в м. Ужгороді спостерігається досить складна ситуація відносно інфекційних захворювань серед населення зокрема вірусних гепатитів.
Наступив чудовий літній період, коли всі люди тягнуться до водойм та радіють можливості вживати свіжі овочі та фрукти. Щороку, майже в один і той же період спостерігається сезонний підйом захворюваності на різні розлади травлення, гострі кишкові інфекції та харчові отруєння. Для того щоб зрозуміти важливість цієї проблеми не потрібно багато розповідати медичних аспектів. У всіх людей свіжі спогади про щоденні повідомлення з Німеччини та інших країн Європи про нову загрозливу кишкову інфекцію. В цьому є певний позитивний момент.
Інфекційні епідемії захлиснули Ужгород ... Ще кілька років тому про гепатити можна було прочитати в спеціалізованих брошурах. Статистично відомо, що кожна 12 людина у світі інфікована гепатитом «С», а щорічно по всьому світу заражаються на гепатит 3-4 млн осіб. І 350000 з них гинуть. За прогнозами фахівців епідемія гепатитів буде тільки рости. Вже сьогодні по чисельності захворюваності кількість інфікованих вірусним гепатитом С (ВГС) майже в 15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих.