Подорожуючим на замітку

Сьогодні глобалізація та розвиток всесвітньої комунікації, транспортні потоки та трансконтинентальний туризм призводить до того, що всі ми маємо можливість привезти з відпустки екзотичну хворобу.

Під час планування поїздки за кордон, варто відвідати сайт ВООЗ, на якому ви знайдете зручний інтерактивний путівник, в якому можна ввести країну призначення та отримати відповідь про медичні ризики цієї країни, необхідні вакцинації та особливості системи охорони здоров’я країни.

Найбільш часто всім нам потрібно пам’ятати про діарею подорожуючих (розлад стільця) при відвідуванні будь-яких нових місць, країн. Все це дуже чітко обумовлено інфекціями брудних рук, таких як сальмонельоз, дизентерія, ешерихіоз, харчові токсикоінфекції та харчові отруєння. Для профілактики цих хвороб потрібно, по можливості уникати вуличного харчування, дотримуватися елементарних правил особистої гігієни, мати при собі дезінфікуючий засіб для рук, сорбент (вугілля, біле чи чорне), регідрон (для відновлення електролітного балансу), антибіотик широкого спектру дії (ципрофлоксацин). І головне, при виникненні захворювання вчасно звернутися за медичною допомогою.

Досить часто останнім часом ужгородці віддають перевагу екзотичному відпочинку, до прикладу мої знайомі, які вирушили в навколосвітню подорож 02.06. на два роки, і за планами «наших» мандрівників відвідати 15-20 країн. Отож, цьому передувала велика робота, по визначенню ризиків: Африка – це жовта лихоманка, лихоманка Денге, гепатит В, менінгококова інфекція; Азія – малярія, паразитози, гепатит Е, А, кишкові інфекції, черевний тиф; Європа – Лайм-бореліоз, японський енцефаліт, лептоспіроз… Тому мої друзі, не полінилися і звернулися за консультацією до епідеміологів та інфекціоністів, отримали препарати профілактики малярії, вакцину проти гепатиту В, вакцину проти жовтої лихоманки і т.д. Для більшості перелічених хвороб можна використати вакцинацію, як метод профілактики.

 Варто зазначити, що минулого року в Одесі, Харкові, Миколаєві були випадки завезеної малярії, два роки тому в Чопі виявлено пацієнта з малярією (біженець з Пакистану). Тому одна упаковка препарату проти малярії, може врятувати життя, та не зіпсувати враження від сафарі. Деякі рекомендації для подорожуючих щодо профілактики малярії. 

По-перше, залишатися в приміщенні в період сутінків і заходу сонця, якщо в даній зоні комарі найбільш активні саме в цей час доби;

По-друге, під час нічних прогулянок надягати світлий одяг з довгими рукавами, штани та шкарпетки, користуватися в невеликих кількостях репеллентами;

По-третє, перебувати в приміщеннях, обладнаних кондиціонерами та захисними екранами, використовувати імпреговані перметрином сітки;

Варто попередньо довідатися про те, чи тестуються в даній місцевості кров на ВІЛ і гепатит В, на всяк випадок.

За 2011 рік в кабінет інфекційних захворювань звернулося 11 осіб з приводу консультування перед відпочинком, проведено вакцинацію від гепатиту А,В, надано препарати для профілактики малярії та направлено на вакцинацію проти жовтої лихоманки. І головне у жодної особи після відвідування екзотичних країн не виявлено захворювань. Однак, нами також зареєстровано декілька випадків гострих кишкових інфекцій, інфекційних мононуклеозів та інших захворювань після відпусток…

До речі, ті хто вирішив залишитись вдома, мають шанс заразитися на хворобу Лайма та кліщовий енцефаліт в наших лісах, на гепатит А та лептоспіроз у наших водоймах, гострими кишковими інфекціями при вживанні недоброякісних продуктів. Тому Ваша особиста уважність, обізнаність та настороженість, це перший крок до збереження здоров’я та гарного відпочинку.

За більш детальної інформацією можна звертатись в кабінет інфекційних захворювань (№58) міської поліклініки, або за тел. 642271.