Актуальне

Коли і де варто остерігатися укусу кліща

Знайте, де можна очікувати кліщів. Кліщі живуть у сирих і вологих місцях, зокрема, в межах або поблизу лісистої або трав'янистої місцевості, тому що для виживання кліщів необхідна висока вологість повітря.  Часто кліщі живуть на прогрітих сонцем схилах, порослих травою і кущами. Важливо знати, що кліщі концентруються близько стежок і лісових доріг. У сухих соснових борах, де немає трави, кліщі зустрічаються рідко.

З 2014 року на Закарпатті не було закуплено жодної дози вакцини для профілактики туберкульозу.Таким чином не отримали гарантованого захисту декілька тисяч малюків, які народилися з серпня 2014 року по сьогоднішній день.

З першими весняними днями, приходить не тільки відчуття пробудження від зимової пори, але і прокидаються різні істоти, що живуть поряд з нами.

Не часто ми чуємо від наших лікарів на звичних прийомах в поліклініці про ендемічні для Закарпаття захворювання, що передаються кліщами. (Ендемічне захворювання – це властиве, притаманне для певної території, географічно та кліматично )

У даній статті висвітлені питання планування, підготовки й особливостей подорожі під час вагітності. Представлені рекомендації розроблені CDC, Американським коледжем акушерів і гінекологів (American College of Obstetrics and Gynecology, ACOG) в 2008 р. з урахуванням особливостей поїздок вагітних у різні регіони миру на різних строках гестації.

Основними причинами спалахів є нехтування елементарними правилами особистої гігієни, порушення технологій приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму.

Сьогодні глобалізація та розвиток всесвітньої комунікації, транспортні потоки та трансконтинентальний туризм призводить до того, що всі ми маємо можливість привезти з відпустки екзотичну хворобу.

Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання. Відноситься до групи зоонозів, хворіють всі теплокровні тварини і люди. Досить поширене для Закарпатської області та міста Ужгорода захворювання.

Наступив чудовий літній період, коли всі люди тягнуться до водойм та радіють можливості вживати свіжі овочі та фрукти. Щороку, майже в один і той же період спостерігається сезонний підйом захворюваності на різні розлади травлення, гострі кишкові інфекції та харчові отруєння. Для того щоб зрозуміти важливість цієї проблеми не потрібно багато розповідати медичних аспектів. У всіх людей свіжі спогади про щоденні повідомлення з Німеччини та інших країн Європи про нову загрозливу кишкову інфекцію. В цьому є певний позитивний момент.

Інфекційні епідемії захлиснули Ужгород ... Ще кілька років тому про гепатити можна було прочитати в спеціалізованих брошурах. Статистично відомо, що кожна 12 людина у світі інфікована гепатитом «С», а щорічно по всьому світу заражаються на гепатит 3-4 млн осіб. І 350000 з них гинуть. За прогнозами фахівців епідемія гепатитів буде тільки рости. Вже сьогодні по чисельності захворюваності кількість інфікованих вірусним гепатитом С (ВГС) майже в 15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих.