Публікації

Гепатит В, э типовим інфекційним захворюванням, що викликається вірусом та характеризується ураженням печінки, порушенням обміну речовин, часто жовтяницею, артралгією, та може протікати гостро чи хронічно.

Збудник: ДНК вмісний вірус.

Основні маркери гепатиту:

HBsAg, HBcAg, HbeAg, PCR HBV.

Джерелом інфекції найчастіше є хворі гепатитом В та носії вірусу. Поширеність серед вагітних жінок становить 1,2 випадки на 1000 осіб, а хронічного гепатиту В 5-15 хворих на 1000 населення.

Діагностичний мінімум для діагностики вірусного гепатиту С

 Для встановлення гепатиту С рекомендоване обстеження:

1.            Печінкові проби (АлАТ, АсАТ, білірубін фракційно, тимолова проба, ГГТ, Лужна фосфатаза) вартість в лабораторіях від 50 до 100 грн.

2.            Маркер, сумарні антитіла до HCV Ig M+IgG можна використати швидкі тести (середня вартість від 50 до 70 грн.)

Ефективність від 50 до 80 % в залежності від гепатиту, віку, статі, ваги та деяких інших показників.

Перепарати:

 1.     Пегельованоі інтерферони (ПегІнтрон, Пегасіс)

2.     Рибаверин.

 Препарат ПегІнтрон 150 мг одна інєкція на тиждень протягом 16 тижнів

Вартість препаратів на один місяць лікування 9000,00 грн.

Через який час після зараження з'являються симптоми гепатиту A?

У середньому перші ознаки захворювання з'являються через 30 днів (інкубаційний період при гепатиті А складає від 15 до 50 днів).

За якими ознаками можна запідозрити гепатит А?

Якщо турбує погане самопочуття, температура і при цьому значно темніє сеча (колір стає схожим на міцно заварений чорний чай і ще сильно піниться), то можна припускати гепатит А. Зверніться до лікаря!

Які типові симптоми при гепатиті А?

Засмага «виробляється»  клітинами-меланоцитами в епідермальному шарі шкірі, меланін – це пігмент, що виробляється організмом для захисту шкіри від ультрафіолету. Чим темніше колір шкіри, тим більше в ній пігменту меланіну.

Жовтень-листопад найкращий час для вакцинації від грипу. Імунітет виробляється протягом двох-трьох тижнів. Вакцинацію найкраще проводити зараз, щоб імунна система ближче до піку захворюваності вже була готова боротися з новими штамами грипу, що будуть циркулювати в новому сезоні 2011/2012 року. Іншої альтернативи попередити захворювання на грип крім вакцинації немає. Після неї організм починає виробляти імунітет і приблизно на 21-23 день вже готовий до боротьби з грипом.