Основні симптоми гепатиту А

Через який час після зараження з'являються симптоми гепатиту A?

У середньому перші ознаки захворювання з'являються через 30 днів (інкубаційний період при гепатиті А складає від 15 до 50 днів).

За якими ознаками можна запідозрити гепатит А?

Якщо турбує погане самопочуття, температура і при цьому значно темніє сеча (колір стає схожим на міцно заварений чорний чай і ще сильно піниться), то можна припускати гепатит А. Зверніться до лікаря!

Які типові симптоми при гепатиті А?

Можна очікувати появи лихоманки, що супроводжується диспептичним синдромом (нудота, блювота, важкість в області шлунка і правому підребер'ї), слабкість, через кілька днів темніє сеча, жовтіють склери, шкіра, знебарвлюється кал (жовтяниця).Після появи жовтяниці загальний стан трохи поліпшується.

Які ще захворювання проявляються так само?

Усі гострі гепатити любого походження.

Які аналізи показують, чи є у людини гепатит А?

Наявність в крові людини антитіл до гепатиту А, що відносяться до імуноглобулінів класу М (anti - HAV IgM). Ці антитіла виявляються тільки в гострий період, при одужанні їх титр (зміст) знижується.

Як лікар ставить діагноз гепатиту А?

Щоб поставити діагноз гепатиту А, потрібно вияcніть епідеміологічний анамнез: де людина була протягом останнього місяця, чим харчувався, яку воду пив, не контактував з хворими жовтяницею і т.п.

Потім лікар уважно, при денному світлі оглядає пацієнта, відзначає

• ознаки інтоксикації (загальний стан, самопочуття)

• диспепсії (розлад травлення)

• наявність лихоманки (підвищення температури, піт, озноб)

• жовтяниці (шкіра, мова, очі).

Лікар оцінює стан різних органів і систем за загальноприйнятою методикою. При пальпації (обмацування живота) може виявити збільшення печінки. Зазначає колір сечі і калу.

Потім вивчає результати аналізів (загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, аналіз на маркери вірусних гепатитів, коагулограма, загальний аналіз сечі).

При виявленні антитіл до гепатиту А (anti - HAV IgM) на тлі виражених змін печінкових проб діагноз не викликає сумнівів.