МЕДИЧНИЙ ПРАВОЗАХИСТ

Професія медика часто прирівнюється до почесного громадянського служіння, тож суспільство очікує від лікаря постійної професійної готовності й самовідданості, часто не сприймаючи його як особистість, що також має права людини й громадянина.
Український лікар з Дніпропетровська Сергій Нестеренко, який пройшов додаткову підготовку в США і зараз працює спінальним хірургом у приватній практиці в Техасі, розповів про те, як Америці вдалося побороти корупцію.
З наступного року лікарі державних медичних установ почнуть отримувати гонорари за свої послуги. Про це заявив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.
Реформа здравоохранения — очень популярная в нашей стране тема. Особенно среди политиков и чиновников. Далеко не первое правительство и далеко не первый министр заявляют о том, что в Украине необходимо реформировать систему оказания медицинской помощи — начиная от амбулаторий и заканчивая высокоспециализированными лечебными учреждениями. За время независимости Украины сменилось 18 министров, а качество украинского здравоохранения уступает не только европейскому, но и даже советскому.
14 жовтня 2014 року Верховна Рада України прийняла новий Закон України № 1700-VII «Про запобігання корупції», який почне діяти з 26 квітня 2015 року. А доти залишатиметься в силі Закон України від 07.04.2011 р. № 3206-VI «Про засади запобігання і протидії корупції» (надалі — Закон про корупцію). Розглядаючи основні положення чинного антикорупційного законодавства, слід врахувати, що загальні підходи до правового регулювання цих питань буде збережено й надалі.