Реальна загроза епідемії вірусного гепатиту В і С в місті Ужгороді

Інфекційні епідемії захлиснули Ужгород ... Ще кілька років тому про гепатити можна було прочитати в спеціалізованих брошурах. Статистично відомо, що кожна 12 людина у світі інфікована гепатитом «С», а щорічно по всьому світу заражаються на гепатит 3-4 млн осіб. І 350000 з них гинуть. За прогнозами фахівців епідемія гепатитів буде тільки рости. Вже сьогодні по чисельності захворюваності кількість інфікованих вірусним гепатитом С (ВГС) майже в 15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих. У світі від гепатиту «С» померло більше людей ніж від СНІДу.

І найжахливіше це те, що до 40% молодих людей, що занедужують гепатитом С, інфікувалися при внутрішньовенному введенні наркотиків!

За офіційними статистичними даними ВГС в Україні інфіковано понад 3% населення, а це близько 1 000 000 осіб! Але реальність така, що число інфікованих може бути в 2 рази більшою.

Про який ефект лікування можна говорити, якщо в державних лікарнях України немає навіть елементарної діагностики (за винятком тесту на антитіла, який по суті нічого не показує), а  дорога діагностика в приватних діагностичних лабораторіях, доступна лише для заможних українців. Така ситуація сприяє катастрофічному росту захворюваності і смертності від вірусних гепатитів! На часі вже заходи по активізації діяльності в сфері діагностики та лікування вірусних гепатитів. Активностей безліч, від елементарної профілактики (інформування населення, впровадження стандартів стерилізації інструментів в салонах краси, татуажу, пірсингу, мітинги, і т.д ...), істотного зниження цін в комерційних лабораторіях на повну діагностику гепатитів для пересічних громадян. До вимоги від уряду України реального виконання «Національного, бюджетного проекту з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів».

Щодо Ужгорода, то як міський інфекціоніст, мушу відмітити реальну загрозу для населення, оскільки темпи поширення зростають. За 2012 рік мною діагностовано вперше 34 випадки хронічного вірусного гепатиту у осіб, які не мали жодних симптомів захворювання, а прийшли обстежуватися чи дізналися про позитивний маркер на вірусний гепатит випадково. Серед них з хронічним гепатитом С 23 особи та 11 осіб з гепатитом В.